POZOR
Příjem nových klientů ukončen

GEL - lak

Lak, který se nanese na přírodní nehet, ale přitom vydrží 3 až 4 týdny. Gel-lak je dekorativní úprava přírodních nehtů. Váže se k ní velmi snadná aplikace a velmi jednoduché odstraňování.
Materiál je naprosto hypoalergenní a vhodný pro všechny druhy nehtů. Nehty budou upraveny až po dobu dvou až tří týdnů, aniž by byla provedena modeláž umělých nehtů. Tato metoda, je vhodná především pro zákaznice, které nechtějí, nebo nemohou, mít nehty umělé . Po celou dobu barva vydrží stejně intenzivní. Jeho jednoduchost spočívá v jeho aplikaci nanášení, kterou provádíme stejně jako u klasického laku. Pokud vás barva omrzí, není nic jednoduššího, než ji vyměnit za jinou……

Mějte na paměti…

Gel-lak je náhrada klasického lakování, nikoli gelových nehtů! Nejedená se o gelové nehty, tj. takto upravené nehty se nedají gel-lakem prodloužit. Ani Vám nevytvoří pevné a odolné nehty, které obstojí i při velké zátěži. Gel-lak Vám přírodní nehty krásně upraví na dlouhou dobu, ale musíte mít na paměti, že časté máčení ve vodě nebo působení čisticích prostředků, může jeho životnost znatelně zkrátit. Nejčastějším omylem je očekávaní, že gel-lak slabé a křehké nehty zpevňuje a vyživuje. Gel-lak vytvoří na nehtu ochrannou vrstvu, díky, které se nehet tak rychle nezlomí a mnohem rychleji roste. Ale problém s lámáním nehtů nevyřeší. Doporučuji intenzivní aplikaci gel-laku maximálně půl roku, pak dopřát nehtům regeneraci! Gel-lak v sobě obsahuje složky laky a taky gelu, které mohou přírodním nehtům způsobovat zátěž, ze všech metod trvanlivé úpravy nehtů je přesto nejšetrnější.

Odstraňování

Gel-laky se mohou odstraňit jemným obroušením papírovým pilníkem. Takto si je můžete lehce odstranit i sami doma. Stačí Vám jemný pilník 180, obrušujte gel-lak velmi opatrně a jemně. Neodstraňujte ho úplně až na přírodní nehet! Když si gel-lak obrušujete samé, raději nehte ještě tenkou vrstvu na nehtu, kterou pak přelakujte a nechte odrůst. Málokdo dokáže odhadnout, kdy si již piluje vlastní nehet a tak dochází k propilování a oslabování nehtů. Nikdy však gel-lak na silu neolupujte, je napojený na přírodní nehet a můžete si své nehty oslabit a poškodit!
Druhý efektivnější způsob, kterým Vám gel-lak odstraní manikérka, je tzv. intenzivním rozpuštění, kdy se na vatový tampon nanese acetonový odstraňovač. Obsah přiloží na nehet a zabalí do alobalu. Nechá se na nehtu působit 15 minut, poté se gel-lak jednoduše odstraní pomocí pomerančového dřívka a následně se nehet zahladí.

Rozdíl mezi Gel-lakem a jinými materiály

Nejčastěji bývá gel-lak zaměňován se shellacem. Ve skutečnosti prvenství vzniku patří právě shellacu, který si nemylte s lacinými napodobeninami ( Shellack, Shellak). Je to úplně jiný materiál, před jeho aplikací se nemusí nehet odmašťovat, tedy jemně pilovat a nanášet primer, čím je ještě šetrnější. Bohužel, to vše na úkor jeho životnosti. Zatímco gel-lak vydrží na nehtu 2-4 týdny a při pevných nehtech ještě déle, trvanlivost shellacu je o polovinu menší. Vydrží zhruba 14 dní, u slabých nehtů mnohem méně. Někdo si také plete gel-lak se soak off gely. Je to pouze neinformovanost zákazníků, kterou zapříčiňují neprofesionální salony, které předem klienty neinformují o použitém materiálu. Soak off gely jsou speciálním druhem gelů, jedná se zde tedy o gelovou modeláž, gely se však aplikují v tenkých vrstvách a modelují se na přírodní nehty, které jsou pak zpevněné. Proto dochází k jejich záměně s gel-laky. Nenechte se zmýlit taky různými názvy jako třeba Gel-Polish, Polish Pro nebo Gelicure – všechno jsou to gel-laky s různým označením, pod kterým je prodávají různé značky.

Objednejte se u mne na Gel-lak online ...